Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

ZWIASTOWANIE PAŃSKIE 2018

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

9.04.2018

«Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa » [ Łk 1,26-38 ]

zwiastowanie-e1395694580744Przeżywamy dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wspominamy fakt obwieszczenia Maryi, że została wybrana przez Boga, aby pod sercem nosić Bożego Syna. Maryja w pierwszym odruchu serca przeraziła się takim planem Boga wobec Niej. Jednakże ostatecznie wypowiedziała „Amen” – niech spełni się wola Boża.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół co roku przeżywa Dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy. Nadarza się też dobra okazja, by zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych, poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi zagłada.

W intencji dziecka zagrożonego w łonie matki możemy podjąć Duchową Adopcję. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem pod sercem matki.