Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

PATRONALNY DZIEŃ CARITAS 2018

STATUETKA "MISERICORS" DLA HENRYKI GĄDEK

7.04.2018

W przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia, które to święto jest Patronalnym Dniem Caritas, w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbyły się diecezjalne uroczystości święta Caritas z udziałem Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej bpa Andrzeja Jeża. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parafialnych oddziałów Caritas z całej diecezji. Uroczysta Msza święta została poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia oraz prelekcją poświęconą pamięci biskupa pomocniczego naszej diecezji w latach powojennych Karola Pękali, który był wielkim propagatorem dzieł miłosierdzia w Polsce i poza granicami kraju.

W tym roku przypada 50 rocznica jego śmierci. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego, który podziękował wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w działalność Caritas, a tuż po zakończeniu Mszy świętej wręczył statuetki MISERICORS - "Miłosierny Sercem" oraz listy gratulacyjne osobom, które zasłużyły się w bezinteresownej posłudze na rzecz biednych i potrzebujących w parafiach.

Wśród wyróżnionych znalazła się również nasza parafianka z Targowiska Pani Henryka Gądek, która 25 lat ofiarnie pracowała w parafialnym Oddziale Caritas w Łężkowicach. Gratulujemy Pani Henryce tego szczególnego wyróżnienia i mamy nadzieję, że dzieło, które rozpoczęła będzie ofiarnie kontynuowane przez tych, którzy tworzą struktury naszego parafialnego Caritas.

(FOTO w galerii)