Misja świeckich w Kościele

Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

04.10.2020

„Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoc” /Mt 21,43/

Winnica-Pana-1024x675Jezus często mówi o Królestwie Bożym nawiązując do winnicy. Zwróć uwagę, że gospodarz założył winnicę, ale potem oddał ją rolnikom w dzierżawę.

Bóg również chce współdziałać z człowiekiem i tak jak rolnikom, tak i tobie chce powierzyć cząstkę opieki nad swoim Królestwem na ziemi.

Gospodarz oczekuje plonów i owoców. Tą winnicą jesteś ty. Ty masz w sobie wszystkie zasoby potrzebne do dokonania zmiany. Dzięki temu, co otrzymałeś, możesz uszczęśliwiać innych, budzić ich do życia. Czy twoi bliscy i przyjaciele mogliby powiedzieć, że czerpią od ciebie energię? A może jesteś raczej dla innych źródłem zniechęcenia?

Oddajmy Panu nasze niepokoje i trudności słowami psalmu, który dzisiaj będziemy śpiewać: „Powróć , Boże Zastępów, wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl”.