Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 32

Wszystkich 117053

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - DZIEŃ PAPIESKI

11.10.2020

 

„Uczta weselna wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni”. /Mt 22, 1-14/

 

1601383399Ewangeliczna przypowieść, którą dziś rozważamy, podejmuje również związaną z ucztą. Jezus używa prostych słów i obrazów, by jeszcze lepiej podkreślić, że Bóg nieustannie kieruje swoje zaproszenie na ucztę w niebie do wszystkich ludzi, ale nie każdy chce pozytywnie odpowiedzieć na Jego słowa. Przedsmakiem tej uczty jest każda Eucharystia, w której uczestniczymy. Oby była dla nas wyjątkową ucztą, na którą zaprosił nas Pan Bóg.

 

W tę październikową niedzielę po raz kolejny w naszej ojczyźnie przeżywany jest Dzień Papieski. Każdy, kto miał możliwość spotkania ze św. Janem Pawłem II, może śmiało powiedzieć, że spotkanie z naszym Rodakiem było dla wielu z nas prawdziwą duchową ucztą. Słuchanie papieskich homilii i rozważań umacniało naszą wiarę i było zachętą do refleksji nad życiem.

 

 

Uczestnicząc dziś w Eucharystii, podziękujmy Panu Bogu za tego niezwykłego świadka wiary, jakim był św. Jan Paweł II, ufając, że na nowo odkryjemy jego słowa i staną się one dla nas prawdziwą duchową ucztą.

Polecamy

Polecamy

Polecamy