Misja świeckich w Kościele

Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - DZIEŃ PAPIESKI

11.10.2020

„Uczta weselna wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni”. /Mt 22, 1-14/

1601383399Ewangeliczna przypowieść, którą dziś rozważamy, podejmuje również związaną z ucztą. Jezus używa prostych słów i obrazów, by jeszcze lepiej podkreślić, że Bóg nieustannie kieruje swoje zaproszenie na ucztę w niebie do wszystkich ludzi, ale nie każdy chce pozytywnie odpowiedzieć na Jego słowa. Przedsmakiem tej uczty jest każda Eucharystia, w której uczestniczymy. Oby była dla nas wyjątkową ucztą, na którą zaprosił nas Pan Bóg.

W tę październikową niedzielę po raz kolejny w naszej ojczyźnie przeżywany jest Dzień Papieski. Każdy, kto miał możliwość spotkania ze św. Janem Pawłem II, może śmiało powiedzieć, że spotkanie z naszym Rodakiem było dla wielu z nas prawdziwą duchową ucztą. Słuchanie papieskich homilii i rozważań umacniało naszą wiarę i było zachętą do refleksji nad życiem.

Uczestnicząc dziś w Eucharystii, podziękujmy Panu Bogu za tego niezwykłego świadka wiary, jakim był św. Jan Paweł II, ufając, że na nowo odkryjemy jego słowa i staną się one dla nas prawdziwą duchową ucztą.