Misja świeckich w Kościele

Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół

RÓŻANIEC 2020

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

01.10.2020

„ Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i troski …”

unnamed 3Modlitwa  różańcowa   jest  wielkim skarbem Kościoła. Jednoczy ludzi, którzy odmawiając różaniec,   rozważają   tajemnice   życia   Jezusa  i  Maryi,  ubogacają   swoją  duchowość i  wypraszają  potrzebne  łaski.  Różaniec  jest  modlitwą,  która  może  zdziałać  cuda!

Modlitwa  różańcowa  była  szczególnie  bliska   Bł.  Janowi  Pawłowi  II,  który  powiedział: „Jeśli  pragniecie  przez  kilka  chwil  być bliscy  sercu  Papieża,  łączmy  się  w  modlitwie różańcowej,  w  której  polecam  was  wszystkich  Maryi  Pannie;   pragnąłbym, byście  wy również  mnie  polecali  Jej  w  ten  sposób.”  Papież  Pius IX zapytany, jaki jest największy skarb  Kościoła,  wyciągnął  z kieszeni  różaniec  i  powiedział: „Oto jest największy skarb Kościoła!”

Od   początku   istnienia   tej  modlitwy   funkcjonowały  trzy  części  różańca.  Papież  Jan Paweł  II  listem  apostolskim   Rosarium   Virginis  Mariae  z  16  października  2002  roku, wprowadził  czwartą  część  różańca  –   Tajemnice  Światła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej w świątyni oraz w gronie rodzinnym w domach. W naszym kościele będą one w dni powszednie o godz. 17:30, a po nich Msza święta, natomiast w niedziele o godz. 15:30. W kaplicy w Targowisku różaniec codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 16:30, a w sobotę pół godziny przed Mszą świętą.