Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 62

Wszystkich 107972

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Misja świeckich w Kościele

Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020

 

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego”. /Mt 21,31c/

 

26 NIEDZIELA ZWYKLA 2020Nie ulega wątpliwości, że naszym najlepszym sprawdzianem naszego wewnętrznego życia jest miłość. Ale ta miłość nie może być słowna, ona musi być poparta naszymi czynami. Słusznie pisał św. Jan ewangelista w swoim pierwszym liście: Dzieci nie miłujmy słowem i językiem, ale uczynkiem i prawdą ( 1 J 3,18).

 

Dwaj synowie z dzisiejszej ewangelii, a szczególnie pierwszy, miłował swojego ojca słowem i językiem. Obiecywał wiele, ale niczego nie spełnił. Bóg jest także naszym ojcem, nie obiecujmy Mu wiele, ale swoim życiem pokażmy, że Go szczerze i serdecznie miłujemy.

 

Nasza dzisiejsza obecność na Mszy św. jest jakimś dowodem naszej miłości.

Polecamy

Polecamy

Polecamy