Misja świeckich w Kościele

Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

27.09.2020

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego”. /Mt 21,31c/

26 NIEDZIELA ZWYKLA 2020Nie ulega wątpliwości, że naszym najlepszym sprawdzianem naszego wewnętrznego życia jest miłość. Ale ta miłość nie może być słowna, ona musi być poparta naszymi czynami. Słusznie pisał św. Jan ewangelista w swoim pierwszym liście: Dzieci nie miłujmy słowem i językiem, ale uczynkiem i prawdą ( 1 J 3,18).

Dwaj synowie z dzisiejszej ewangelii, a szczególnie pierwszy, miłował swojego ojca słowem i językiem. Obiecywał wiele, ale niczego nie spełnił. Bóg jest także naszym ojcem, nie obiecujmy Mu wiele, ale swoim życiem pokażmy, że Go szczerze i serdecznie miłujemy.

Nasza dzisiejsza obecność na Mszy św. jest jakimś dowodem naszej miłości.