Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 41

Wszystkich 110690

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Sztuczna inteligencja

Aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2020

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020

 

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” /Mt 11, 25-30/

 

10418204 690337937716391 4150658391292670461 nSłowa dzisiejszej ewangelii brzmią ze wszech miar szczególnie w czasie, gdy wielu spośród nas może korzystać z wakacyjnego odpoczynku. Brzmią one szczególnie po trudach ostatnich dni, pamiętanych jeszcze przez nas, trudach i lękach ostatnich miesięcy.

 

Jezus nieustannie zaprasza każdego z nas: „przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Zaraz jednak dalej Jezus mówi nam: „weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca” (Mt 11,29).

 

Każdy z nas winien być cichy i pokorny, każdy z nas z prawdziwą pokorą powinien patrzeć na siebie. Tak bowiem czynił nasz Mistrz – On, który jest naszą drogą, prawdą i życiem. On, który jest naszym wzorem.

Polecamy

Polecamy

Polecamy