Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 110689

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Sztuczna inteligencja

Aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ŚW. PIOTRA I PAWŁA 2020

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29.06.2020

 

„Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” /J 21, 15-19/

 

piotr-i-pawełKościół wspomina dwóch wielkich mężów wiary w jednej uroczystości liturgicznej – Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pierwszego papieża i Apostoła Narodów, jak zwykło się o nich mówić.

  

Piotr był skromnym rybakiem z Galilei, Paweł natomiast prześladowcą pierwszej wspólnoty Kościoła. Pan Bóg powołał obu i wyznaczył im nowe zadanie: głosić Ewangelię, dobrą nowinę o zbawieniu całemu światu.

 

Przywołując w dniu dzisiejszym ich wstawiennictwa, módlmy się za Kościół, aby trwał mocno w Chrystusie, i za Piotra naszych czasów, aby umacniał braci w prawdziwej wierze.

Polecamy

Polecamy

Polecamy