Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

ŚW. PIOTRA I PAWŁA 2020

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

„Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” /J 21, 15-19/

piotr-i-pawełKościół wspomina dwóch wielkich mężów wiary w jednej uroczystości liturgicznej – Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pierwszego papieża i Apostoła Narodów, jak zwykło się o nich mówić.

Piotr był skromnym rybakiem z Galilei, Paweł natomiast prześladowcą pierwszej wspólnoty Kościoła. Pan Bóg powołał obu i wyznaczył im nowe zadanie: głosić Ewangelię, dobrą nowinę o zbawieniu całemu światu.

Przywołując w dniu dzisiejszym ich wstawiennictwa, módlmy się za Kościół, aby trwał mocno w Chrystusie, i za Piotra naszych czasów, aby umacniał braci w prawdziwej wierze.