Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 1

Wszystkich 130059

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020

 

Oto siewca wyszedł siać”./Mt 13, 1-9/


sfd.kuria.lublin56Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie.

 

Jaką "glebą" jesteśmy? Czy słowo Boże przemienia nasze serca? Czy nie napotyka oporu albo czy nie ograniczamy jego działania? Co jest dla nas "cierniem" ważniejszym od Boga i Jego słowa? Często bywa tak, że jesteśmy jak niedobra ziemia, a ziarno Bożego słowa nie przemienia nas i nie przynosimy plonu.

 

Prośmy dziś Pana, Siewcę Słowa, abyśmy byli uważnymi słuchaczami Jego słowa i przynosili plon dobrego życia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy