Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 106

Wszystkich 64028

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

PIELGRZYMKA PARAFIALNA 2019

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO KONIAKOWA, WISŁY,

USTRONIA I WADOWIC

 

20191005 132943W sobotni październikowy dzień wyruszyliśmy z naszej parafii na kolejny pielgrzymi szlak. Tym razem celem naszego wyjazdu były okolice Żywca i Śląsk Cieszyński.

 

 Pierwszym punktem pielgrzymki była ślicznie położona miejscowość Koniaków słynąca w Polsce z koronek. W tamtejszym kościele parafialnym wzięliśmy udział we Mszy świętej celebrowanej przez naszego proboszcza ks. Krzysztofa w intencji śp. Adama Kawuloka - byłego organisty naszej parafii, który został pochowany na miejscowym cmentarzu. Było nam niezwykle miło, że we Mszy świętej uczestniczyli również rodzice i brat śp. Adama, którzy towarzyszyli nam potem podczas modlitwy przy jego grobie. Po tej wzruszającej chwili odwiedziliśmy pobliską bacówkę, gdzie mogliśmy zapoznać się z bogactwem koniakowskich wyrobów.

 

Następnie przez Wisłę udaliśmy się do uzdrowiskowego miasteczka Ustroń, gdzie głównym punktem pobytu było zwiedzanie Muzeum Ustrońskiego. Ponadto gościliśmy w kościele luterańskim, gdzie miejscowy pastor przybliżył nam nieco historię wspólnoty kościoła ewangelicko - augsburskiego. W samym centrum Ustronia zatrzymaliśmy się również w kościele rzymskokatolickim pw. św. Bartłomieja.

 

W drodze powrotnej do Łężkowic odwiedziliśmy Wadowice, gdzie każdy mógł się pomodlić w Bazylice Ofiarowania NMP. A skoro Wadowice, to nie mogło też zabraknąć degustacji papieskich kremówek. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy pielgrzymki byli zachwyceni pięknem i bogactwem miejsc, które dane nam było odwiedzić.

(FOTO w galerii)

Polecamy

Polecamy

Polecamy