Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 3

Wszystkich 100284

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

PIELGRZYMKA PARAFIALNA 2019

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO KONIAKOWA, WISŁY,

USTRONIA I WADOWIC

 

20191005 132943W sobotni październikowy dzień wyruszyliśmy z naszej parafii na kolejny pielgrzymi szlak. Tym razem celem naszego wyjazdu były okolice Żywca i Śląsk Cieszyński.

 

 Pierwszym punktem pielgrzymki była ślicznie położona miejscowość Koniaków słynąca w Polsce z koronek. W tamtejszym kościele parafialnym wzięliśmy udział we Mszy świętej celebrowanej przez naszego proboszcza ks. Krzysztofa w intencji śp. Adama Kawuloka - byłego organisty naszej parafii, który został pochowany na miejscowym cmentarzu. Było nam niezwykle miło, że we Mszy świętej uczestniczyli również rodzice i brat śp. Adama, którzy towarzyszyli nam potem podczas modlitwy przy jego grobie. Po tej wzruszającej chwili odwiedziliśmy pobliską bacówkę, gdzie mogliśmy zapoznać się z bogactwem koniakowskich wyrobów.

 

Następnie przez Wisłę udaliśmy się do uzdrowiskowego miasteczka Ustroń, gdzie głównym punktem pobytu było zwiedzanie Muzeum Ustrońskiego. Ponadto gościliśmy w kościele luterańskim, gdzie miejscowy pastor przybliżył nam nieco historię wspólnoty kościoła ewangelicko - augsburskiego. W samym centrum Ustronia zatrzymaliśmy się również w kościele rzymskokatolickim pw. św. Bartłomieja.

 

W drodze powrotnej do Łężkowic odwiedziliśmy Wadowice, gdzie każdy mógł się pomodlić w Bazylice Ofiarowania NMP. A skoro Wadowice, to nie mogło też zabraknąć degustacji papieskich kremówek. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy pielgrzymki byli zachwyceni pięknem i bogactwem miejsc, które dane nam było odwiedzić.

(FOTO w galerii)

Polecamy

Polecamy

Polecamy