Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 110

Wszystkich 64032

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - XIX DZIEŃ PAPIESKI

13.10.2019

 

dzień-papieski-2019-705x470Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Dzień ten jest okazją do tego, by podziękować Panu Bogu za tego niezwykłego Polaka, który 40 lat temu po raz pierwszy jako papież nawiedził naszą ojczyznę i podpowiadał nam, jak żyć w trudnych czasach.

 

W myśl tegorocznego hasła : „Wstańcie, chodźmy”, możemy powiedzieć, że jego słowa zawsze pomagały nam wstać i iść dalej, nawet, gdy po ludzku, sytuacja wydawała się beznadziejna. Co więcej, jego słowa są ciągle żywe i aktualne

 

Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. żywego pomnika Jana Pawła II. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Tego dnia tradycyjnie ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta prowadzi fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. 

Polecamy

Polecamy

Polecamy