Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 17

Wszystkich 97898

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - XIX DZIEŃ PAPIESKI

13.10.2019

 

dzień-papieski-2019-705x470Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Dzień ten jest okazją do tego, by podziękować Panu Bogu za tego niezwykłego Polaka, który 40 lat temu po raz pierwszy jako papież nawiedził naszą ojczyznę i podpowiadał nam, jak żyć w trudnych czasach.

 

W myśl tegorocznego hasła : „Wstańcie, chodźmy”, możemy powiedzieć, że jego słowa zawsze pomagały nam wstać i iść dalej, nawet, gdy po ludzku, sytuacja wydawała się beznadziejna. Co więcej, jego słowa są ciągle żywe i aktualne

 

Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. żywego pomnika Jana Pawła II. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Tego dnia tradycyjnie ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta prowadzi fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. 

Polecamy

Polecamy

Polecamy