Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

06.10.2019

„Przymnóż nam wiary…”/Łk 17,5-10/

mission of the twelveEwangelia na dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się od prośby apostołów skierowanej do Jezusa o przymnożenie w nich wiary. Tę prośbę kierują wszyscy apostołowie. Są słabi więc proszą Tego, który może tę słabość pokonać i wzmocnić ich poprzez przymnożenie w nich wiary.

Każdy z nas przez chrzest stał się uczniem Jezusa i zaproszonym do wypełniania Jego misji. Jak my się czujemy jako uczniowie, jak nam wychodzi wypełnianie codziennie zleconej nam misji.

A może i my powinniśmy przyjąć postawę uczniów i prosić o większą wiarę? Stąd też wszyscy winniśmy uczynić swoją codzienną modlitwą prośbę Apostołów: "Panie, przymnóż nam wiary".