Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 75

Wszystkich 77801

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

RÓŻANIEC 2019

 

 

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

 

 

Rozpoczęliśmy październik– miesiąc modlitwy różańcowej! Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w naszych domach, rodzinach i w naszej świątyni. 

 

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:30, natomiast w niedziele o godz. 15:30. Zaś w kaplicy w Targowisku różaniec codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 17:00, a w sobotę pół godziny przed Mszą świętą. Za odmówienie pięciu dziesiątek różańca w kościele, w kaplicy, w gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny.

 

Papież Franciszek miesiąc październik ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pod hasłem – „Ochrzczeni i posłani”. Przez sakrament Chrztu wszyscy jesteśmy Kościołem, który z natury jest misyjny. W naszych modlitwach różańcowych polecajmy Dzieło Misyjne Kościoła, a także misjonarzy i misjonarki.

Polecamy

Polecamy

Polecamy