PODSUMOWANIE WIZYTACJI 2019

ZAKOŃCZENIE WIZYTACJI KANONICZNEJ

29.09.2019

W dniach 28 – 29 września 2019 r., odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego. Biskup, przybywa co pewien czas do każdej parafii z wizytą, aby umocnić wiernych w wierze i bliżej poznać członków wspólnoty parafialnej. Posługa Biskupa w czasie takiej wizytacji to m.in. głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów, a także spotkania z całą wspólnotą parafialną. Wizytacji podlegają też zagadnienia życia religijnego, apostolskiego oraz administracyjno-gospodarczego.

Program wizytacji kanonicznej był bardzo bogaty. Ksiądz Biskup Stanisław miał okazję spotykać się ze wszystkimi wspólnotami w naszej parafii, tj. Radą Parafialną,  Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną i młodzieżą. Zwieńczeniem wizytacji była uroczysta Suma w niedzielę o godz. 11.00.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za czas spędzony razem we wspólnocie Kościoła. Dziękujemy również wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Wizytacji Księdza Biskupa.

(FOTO w galerii)