Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 87

Wszystkich 77813

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

PODSUMOWANIE WIZYTACJI 2019

 

ZAKOŃCZENIE WIZYTACJI KANONICZNEJ

29.09.2019

 

W dniach 28 – 29 września 2019 r., odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego. Biskup, przybywa co pewien czas do każdej parafii z wizytą, aby umocnić wiernych w wierze i bliżej poznać członków wspólnoty parafialnej. Posługa Biskupa w czasie takiej wizytacji to m.in. głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów, a także spotkania z całą wspólnotą parafialną. Wizytacji podlegają też zagadnienia życia religijnego, apostolskiego oraz administracyjno-gospodarczego.

 

Program wizytacji kanonicznej był bardzo bogaty. Ksiądz Biskup Stanisław miał okazję spotykać się ze wszystkimi wspólnotami w naszej parafii, tj. Radą Parafialną,  Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną i młodzieżą. Zwieńczeniem wizytacji była uroczysta Suma w niedzielę o godz. 11.00.

 

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za czas spędzony razem we wspólnocie Kościoła. Dziękujemy również wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Wizytacji Księdza Biskupa.

(FOTO w galerii)

Polecamy

Polecamy

Polecamy