Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 71

Wszystkich 77797

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

 

WIZYTACJA KANONICZNA W NASZEJ PARAFII

29.09.2019

 

„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić." /Aklamacja/

 

Chrześcijanin nie może nikim gardzić, ale wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie duchowej i materialnej. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli chce nam uprzytomnić to wezwanie Chrystusa, udzielić siły do służby dla braci i okazać, że dobra materialne mogą nam przysłonić Boga, ale również mogą stać się dla nas drogą do życia wiecznego.

 

Od wczoraj w ramach trwającej w naszej parafii wizytacji kanonicznej, gościmy wśród nas Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Wizytacja jest czasem spotkania Biskupa - Pasterza z wiernymi, a właściwie z konkretnymi grupami, czyli z księżmi posługującymi w parafii, Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną, młodzieżą i członkami Rady parafialnej. Ks. Biskup będzie uczestniczył dziś we wszystkich Mszach św., do południa, głosząc Słowo Boże. Zaś o godz. 11.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy św. na zakończenie Wizytacji i udzieli nam pasterskiego błogosławieństwa.

 

 Razem z Księdzem Biskupem trwajmy na modlitwie i otwórzmy swoje serca na Jego pasterskie pouczenie i błogosławieństwo.

Polecamy

Polecamy

Polecamy