Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Odtwarzacz

Teraz gramy:

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 17

Wszystkich 60261

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2019

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

30.06.2019

 

"Będą patrzeć na Tego, którego przebili". /J 19,31-37/

 

phoca thumb l IMG 1444Jak każdego roku tuż po zakończeniu Oktawy Bożego Ciała, przeżywamy w naszej wspólnocie Odpust Parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Swoje Serce Pan Jezus ukazał w objawieniu św. Małgorzacie Alacoque, mówiąc: „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło aż do wyczerpania i  wyniszczenia się, by im dać dowody swojej miłości”.  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa pozwala na nowo przeżyć tę prawdę i uczynić ją kluczową w swoim życiu wiary.

 

Jednak nie wystarczy tylko czcić serce Boga. Trzeba nosić w swoim sercu Jego serce. Niech dzisiejsza uroczystość odpustowa pozwoli nam na nowo przyjąć obietnice Bożego serca i rozgościć Mu się w naszej codzienności.

(FOTO w galerii)

Polecamy

Polecamy

Polecamy