Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2019

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

30.06.2019

"Będą patrzeć na Tego, którego przebili". /J 19,31-37/

phoca thumb l IMG 1444Jak każdego roku tuż po zakończeniu Oktawy Bożego Ciała, przeżywamy w naszej wspólnocie Odpust Parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Swoje Serce Pan Jezus ukazał w objawieniu św. Małgorzacie Alacoque, mówiąc: „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło aż do wyczerpania i  wyniszczenia się, by im dać dowody swojej miłości”.  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa pozwala na nowo przeżyć tę prawdę i uczynić ją kluczową w swoim życiu wiary.

Jednak nie wystarczy tylko czcić serce Boga. Trzeba nosić w swoim sercu Jego serce. Niech dzisiejsza uroczystość odpustowa pozwoli nam na nowo przyjąć obietnice Bożego serca i rozgościć Mu się w naszej codzienności.

(FOTO w galerii)