Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 24

Wszystkich 104348

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2019

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.07.2019

 

„Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki”. /Łk 10,1-9/

 

01Ewangelia dzisiejszej niedzieli bardzo wyraźnie zachęca nas do głoszenia Dobrej Nowiny o królestwie Bożym.

 

Bardzo charakterystyczne jest to, że właściwie tylko św. Łukasz zapisał to wydarzenie rozesłania siedemdziesięciu dwóch uczniów, tak jakby chciał podkreślić, że głoszenie Ewangelii nie jest tylko zarezerwowane dla Apostołów, ale że jest ono powinnością wszystkich uczniów Jezusa Chrystusa.

 

Każdy z nas jest posłany do pracy dla "Pana żniwa" . Nikt nie jest w żaden sposób wyłączony z Chrystusowego zaproszenia, by pójść i radośnie głosić światu pokój. Odpowiedzmy wielkodusznie na to Chrystusowe zaproszenie.

Polecamy

Polecamy

Polecamy