Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 17

Wszystkich 97898

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ŚWIĘTYCH PIOTRA I PAWŁA 2019

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29.06.2019

 

„Ty jesteś Piotr Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół”. /Mt 16,13-19/

 

755222 VmZ7 iella  San Pedro y San Pablo 58Wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po dzień dzisiejszy są Oni dla nas wzorem żywej wiary i głębokiego umiłowania Chrystusa.

 

Wiara Apostołów Piotra i Pawła stała się fundamentem, na którym Chrystus zbudował swój Kościół. Piotr stała się skałą, na której wznosi się Kościół. Paweł jest słusznie nazywany Apostołem Narodów, gdyż on przyprowadził pogan do Kościoła.

 

Także my, dzięki świadectwu, jakie złożyli Ci wielcy Apostołowie, przynależymy do wspólnoty Kościoła. Otoczmy dzisiaj szczególną modlitwą papieża, który jest następcą św. Piotra i znakiem jedności całego Kościoła.

Polecamy

Polecamy

Polecamy