Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

ŚWIĘTYCH PIOTRA I PAWŁA 2019

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29.06.2019

„Ty jesteś Piotr Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół”. /Mt 16,13-19/

755222 VmZ7 iella  San Pedro y San Pablo 58Wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po dzień dzisiejszy są Oni dla nas wzorem żywej wiary i głębokiego umiłowania Chrystusa.

Wiara Apostołów Piotra i Pawła stała się fundamentem, na którym Chrystus zbudował swój Kościół. Piotr stała się skałą, na której wznosi się Kościół. Paweł jest słusznie nazywany Apostołem Narodów, gdyż on przyprowadził pogan do Kościoła.

Także my, dzięki świadectwu, jakie złożyli Ci wielcy Apostołowie, przynależymy do wspólnoty Kościoła. Otoczmy dzisiaj szczególną modlitwą papieża, który jest następcą św. Piotra i znakiem jedności całego Kościoła.