Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Odtwarzacz

Teraz gramy:

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 12

Wszystkich 60256

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

DZIEŃ POŚWIĘCONY SERCU JEZUSA 2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

28.06.2019

 

„Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca”. /Łk 15, 3-7/

 

Sera-nasze-według-serca-JegoUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w liturgii Kościoła przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

 

Została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa św. Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673-1675, który zażądał ustanowienia święta ku czci Jego Serca oraz odprawiania specjalnego nabożeństwa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice Serca Jezusowego).

 

Otwórzmy się na Jego dary, aby mogły one napełnić nas i przemienić nasze serca.

Polecamy

Polecamy

Polecamy