Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

DZIEŃ POŚWIĘCONY SERCU JEZUSA 2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

28.06.2019

„Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca”. /Łk 15, 3-7/

Sera-nasze-według-serca-JegoUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w liturgii Kościoła przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

Została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa św. Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673-1675, który zażądał ustanowienia święta ku czci Jego Serca oraz odprawiania specjalnego nabożeństwa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice Serca Jezusowego).

Otwórzmy się na Jego dary, aby mogły one napełnić nas i przemienić nasze serca.