Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami humanizacji”.

I NIEDZIELA W WIELKIM POŚCIE 2019

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019

„Nie samym chlebem żyje człowiek”. /Łk 4,1-13/

Jezus-na-pustyniRozpoczęliśmy szczególny czas Wielkiego Postu. Widzimy dziś Jezusa, który udaje się na pustynię, gdzie pości przez czterdzieści dni. Jest to również dla nas zachęta, aby wyjść na pustynię.

Dla każdego z nas pustynia może oznaczać coś innego: więcej modlitwy, czytania Pisma Świętego, wyciszenia, a może mniej Internetu, ograniczenie jedzenia ulubionych potraw czy picia alkoholu. Celem podejmowanego postu jest nawrócenie.

W uczynieniu miejsca w naszym sercu dla Boga pomaga nam liturgia Kościoła. Dziś słyszymy o tym, jak ważne i pomocne jest Słowo Boże.