Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Odtwarzacz

Teraz gramy:

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 5

Wszystkich 50554

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

II NIEDZIELA W WIELKIM POŚCIE 2019

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

 

To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. /Łk 9,28b-36/

 

Transfiguration-RaffaeloW drugą niedzielę Wielkiego Postu, razem z Apostołami, którzy wraz z Jezusem udali się na górę, słyszymy dziś słowa: „To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie”. W tym okresie pokuty i postu naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w głos Boga. Bo czymże będą bez tego wszelkie podejmowane praktyki i postanowienia wielkopostne? Otwórzmy się na Słowo Boże i na jego działanie w naszym życiu. 

 

Druga niedziela Wielkiego Postu jest tradycyjnie Dniem Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To oni biorą udział w posłaniu do ludów i narodów, które jeszcze nie znają Pana Jezusa albo znają Go za mało.

 

Każdy ochrzczony jest odpowiedzialny za dzieło misyjne Kościoła. Duch Święty uzdalnia nas do spełnienia tej misji zgodnie z naszym życiowym powołaniem. Dziś wszyscy przez żarliwą modlitwę i podjęty post okażmy solidarność z misjonarzami i misjonarkami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata.

Polecamy

Polecamy

Polecamy