Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.

II NIEDZIELA W WIELKIM POŚCIE 2019

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. /Łk 9,28b-36/

Transfiguration-RaffaeloW drugą niedzielę Wielkiego Postu, razem z Apostołami, którzy wraz z Jezusem udali się na górę, słyszymy dziś słowa: „To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie”. W tym okresie pokuty i postu naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w głos Boga. Bo czymże będą bez tego wszelkie podejmowane praktyki i postanowienia wielkopostne? Otwórzmy się na Słowo Boże i na jego działanie w naszym życiu.

Druga niedziela Wielkiego Postu jest tradycyjnie Dniem Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To oni biorą udział w posłaniu do ludów i narodów, które jeszcze nie znają Pana Jezusa albo znają Go za mało.

Każdy ochrzczony jest odpowiedzialny za dzieło misyjne Kościoła. Duch Święty uzdalnia nas do spełnienia tej misji zgodnie z naszym życiowym powołaniem. Dziś wszyscy przez żarliwą modlitwę i podjęty post okażmy solidarność z misjonarzami i misjonarkami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata.