Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

POPIELEC 2019

ŚRODA POPIELCOWA

06.03.2019

„Nawróćcie się do mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament…”/ Jl 2,12-18/

d841757043Razem z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty.

W Środę Popielcową stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują nawrócenia i oczyszczenia.

Na znak naszego nawrócenia i pokuty przyjmujmy w tym dniu popiół na nasze głowy. Jest to gest naszej pokory, bo jesteśmy słabymi ludźmi, a grzechy tak często odłączają nas od Boga. Mamy zatem rozdzierać serca, a nie szaty. Te cechy pokuty chrześcijańskiej podają dzisiejsze czytania Pisma świętego. Jest to program naszego przygotowania do odnowienia przymierza z Bogiem.

Niech podejmowane w tym czasie czyny miłości, ponadto modlitwa i post pomogą nam zbliżyć się do Boga.