Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 25

Wszystkich 267953

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – I KOMUNIA ŚWIĘTA

26.05.2024

 

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”./Mt 28,16/

 

260Dzisiejsza  uroczystość Najświętszej Trójcy kieruje nas na tajemnicę obecności Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. W życie Najświętszej Trójcy, która jest jednością i wzajemną miłością, zostaliśmy włączeni przez chrzest.

 

O tajemnicy Trójcy Świętej przypomina nam znak krzyża, który czynimy kilkakrotnie w ciągu dnia. Wychwalając Boga obecnego w Trójcy Świętej, prośmy o jedność i coraz większą miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

 

W dzisiejszą uroczystość na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą dzieci z klas III naszej parafii. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie dzieci przyjmujące po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca i ich Bliskich.

Polecamy

Polecamy

Polecamy