Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – I KOMUNIA ŚWIĘTA

26.05.2024

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”./Mt 28,16/

260Dzisiejsza  uroczystość Najświętszej Trójcy kieruje nas na tajemnicę obecności Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. W życie Najświętszej Trójcy, która jest jednością i wzajemną miłością, zostaliśmy włączeni przez chrzest.

O tajemnicy Trójcy Świętej przypomina nam znak krzyża, który czynimy kilkakrotnie w ciągu dnia. Wychwalając Boga obecnego w Trójcy Świętej, prośmy o jedność i coraz większą miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

W dzisiejszą uroczystość na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą dzieci z klas III naszej parafii. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie dzieci przyjmujące po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca i ich Bliskich.