Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. /Psalm/

imagesDziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani w naszym parafialnym wieczerniku na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów.

Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania.

Dziękujemy także za dary i owoce, jakie stają się naszym udziałem, w wyniku współpracy z Duchem Świętym.