Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

BOŻE CIAŁO 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

30.05.2024

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba”. /J 6,51-58/

big boze-cialo2Przed nami jeden z najbardziej podniosłych dni - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, połączona z piękną procesją. To dzień, bez względu na pogodę, zawsze najpiękniejszy i bardzo uroczysty .

Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie i idzie z nami ulicami naszych miast i wiosek. Podczas procesji uświadamiamy sobie na nowo prawdę o tajemnicy obecności Boga, który jest realnie obecny w świecie. Dla nas wierzących jest to zarazem szczególna okazja, aby Panu Bogu okazać publiczną wdzięczność za dar Eucharystii.

Niech święto to będzie dniem naszej szczerej radości wypływającej z żywej wiary w obecność Chrystusa pośród nas.