Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 201

Wszystkich 265422

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04.2024

 

„ Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny”. / Psalm/

 

22136Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest co roku w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała św. s Faustyna.

 

W swoim "Dzienniczku" zapisała "Podczas modlitwy usłyszałam te słowa: "Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia". "Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.

 

Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Bożych łask, które płyną z otwartego serca Zbawiciela.

Polecamy

Polecamy

Polecamy