Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

WIELKANOC 2024

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024

„Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja…” /Sekwencja/

nie-dajmy-sie-nabrac-j-20-1-9„ W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”.

Z tym radosnym wołaniem stajemy dziś przy ołtarzu, świętując najważniejszą uroczystość roku liturgicznego – Zmartwychwstanie Chrystusa. Cieszymy się ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i z tej okazji składamy sobie świąteczne życzenia.

Drodzy Parafianie!

"Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!". To, co od dzisiejszej nocy świętujemy w całym Kościele, już się dokonało w zmartwychwstaniu Chrystusa. Od tamtej chwili zmieniło się wszystko - historia świata biegnie innym torem, a życie każdego człowieka nabiera nowego sensu. W świętowaniu przy suto zastawionym stole czy w pozaświątecznej codziennej bieganinie, łatwo utracić perspektywę, jaką daje dzisiejsza uroczystość.

Niech nasz udział w dzisiejszej celebracji Wielkiej Nocy, pozwoli nam tę perspektywę na nowo przywrócić, "abyśmy obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości". I tego pragniemy Wam Drodzy Parafianie i Goście na ten świąteczny czas życzyć!

Szczęść Boże Wszystkim! Wesołego Alleluja!