Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 20

Wszystkich 267948

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WIELKANOC 2024

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024

 

„Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja…” /Sekwencja/

 

nie-dajmy-sie-nabrac-j-20-1-9„ W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”.

Z tym radosnym wołaniem stajemy dziś przy ołtarzu, świętując najważniejszą uroczystość roku liturgicznego – Zmartwychwstanie Chrystusa. Cieszymy się ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i z tej okazji składamy sobie świąteczne życzenia.

 

Drodzy Parafianie!

"Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!". To, co od dzisiejszej nocy świętujemy w całym Kościele, już się dokonało w zmartwychwstaniu Chrystusa. Od tamtej chwili zmieniło się wszystko - historia świata biegnie innym torem, a życie każdego człowieka nabiera nowego sensu. W świętowaniu przy suto zastawionym stole czy w pozaświątecznej codziennej bieganinie, łatwo utracić perspektywę, jaką daje dzisiejsza uroczystość.

Niech nasz udział w dzisiejszej celebracji Wielkiej Nocy, pozwoli nam tę perspektywę na nowo przywrócić, "abyśmy obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości". I tego pragniemy Wam Drodzy Parafianie i Goście na ten świąteczny czas życzyć!

Szczęść Boże Wszystkim! Wesołego Alleluja!

Polecamy

Polecamy

Polecamy