Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 28

Wszystkich 259531

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023

 

„O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz”/Mt 15,21–28/

 

Jean-Germain Drouais - Christ and the Canaanite Woman 1783-84 - MeisterDrucke-43403Gromadzimy się w naszej świątyni, aby we wspólnocie ludzi wierzących przeżyć radośnie Dzień Pański.

 

Chrystus Pan w dzisiejszej ewangelii zachęca nas do wytrwałej modlitwy, ukazując za wzór postawę  nie będącej Żydówką kobiety kananejskiej. Jezus w rozmowie z nią, podkreślił, że w pierwszej kolejności przyszedł do narodu wybranego. Kobieta kananejska nie zrażała się początkową reakcją Jezusa, nawiązując z Nim pełen nadziei dialog. Jej ufna wiara wydała owoc.

 

Również i my nie zrażajmy się nigdy pozornym brakiem natychmiastowej reakcji Boga ,pogłębiając naszą wiarę.

Polecamy

Polecamy

Polecamy