Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 15

Wszystkich 233080

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023

 

„O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz”/Mt 15,21–28/

 

Jean-Germain Drouais - Christ and the Canaanite Woman 1783-84 - MeisterDrucke-43403Gromadzimy się w naszej świątyni, aby we wspólnocie ludzi wierzących przeżyć radośnie Dzień Pański.

 

Chrystus Pan w dzisiejszej ewangelii zachęca nas do wytrwałej modlitwy, ukazując za wzór postawę  nie będącej Żydówką kobiety kananejskiej. Jezus w rozmowie z nią, podkreślił, że w pierwszej kolejności przyszedł do narodu wybranego. Kobieta kananejska nie zrażała się początkową reakcją Jezusa, nawiązując z Nim pełen nadziei dialog. Jej ufna wiara wydała owoc.

 

Również i my nie zrażajmy się nigdy pozornym brakiem natychmiastowej reakcji Boga ,pogłębiając naszą wiarę.

Polecamy

Polecamy

Polecamy