Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 9

Wszystkich 252067

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za chorych terminalnie

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

06.08.2023

 

„To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” /Mt 17, 1-9/.

 

f8b3090c66649e91bfcc73f1a5a36aa6W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby objawić im swoją chwałę. „ Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło - notuje ewangelista Mateusz. To wydarzenie miało przygotować apostołów i umocnić ich wiarę na czas próby.

 

Tą Górą Przemienienia jest dla nas każda Eucharystia. Jezus codzienne zabiera nas na tą górę i na naszych oczach się przemienia. To doświadczenie każdej Eucharystii jest nam potrzebne dla naszej wiary i naszej religijności, a przede wszystkim na godzinę naszej próby! Abyśmy w godzinę próby nie zwątpili!

 

Prośmy podczas dzisiejszej Eucharystii, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie.

Polecamy

Polecamy

Polecamy