Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 15

Wszystkich 233080

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

06.08.2023

 

„To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” /Mt 17, 1-9/.

 

f8b3090c66649e91bfcc73f1a5a36aa6W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby objawić im swoją chwałę. „ Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło - notuje ewangelista Mateusz. To wydarzenie miało przygotować apostołów i umocnić ich wiarę na czas próby.

 

Tą Górą Przemienienia jest dla nas każda Eucharystia. Jezus codzienne zabiera nas na tą górę i na naszych oczach się przemienia. To doświadczenie każdej Eucharystii jest nam potrzebne dla naszej wiary i naszej religijności, a przede wszystkim na godzinę naszej próby! Abyśmy w godzinę próby nie zwątpili!

 

Prośmy podczas dzisiejszej Eucharystii, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie.

Polecamy

Polecamy

Polecamy