Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 195

Wszystkich 265416

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2023

 

„Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. (Mt 13,44-46)

 

images 311Nie jest łatwo zrozumieć Jezusowe przypowieści z dzisiejszej Ewangelii o skarbie i perle. Ich treścią jest wartość Królestwa Bożego, wartość zbawienia, ale też wartość wiary.

 

Czy warto poświęcić wszystko, co mam, aby zdobyć skarb, aby kupić perłę? Czy warto zamienić spokojne, bezstresowe życie człowieka nienarzucającego się Bogu na życie chrześcijanina, na niewygodne życie katolika? Warto pod jednym warunkiem. Że to, co poświęcam, z czego rezygnuję, ma mniejszą wartość niż to, dla czego podejmuję wysiłek i ryzyko, niż to, co mam do zyskania.

 

Wiara jest tym skarbem wciąż szukanym, zdobywanym, odkrywanym. Wtedy dopiero wiadomo, że warto dla niej poświęcić wszystko.

Polecamy

Polecamy

Polecamy