Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 19

Wszystkich 209590

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ofiary nadużyć

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023

 

„Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę”. /Mt 5, 1-12/

 

909210 gmq4 684pxBlochSermonOnTheMount 54Błogosławieństwa, o których Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii, są wskazówką na drodze naszej wiary. Mogą być dla nas również umocnieniem w ciężkich chwilach, kiedy ktoś nas wyśmiewa z powodu wiary w Jezusa i wyznawanych wartości, kiedy trudno zachować czystość serca, kiedy są w nas wątpliwości.

 

Jezus mówi: „Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”. Smutek, cierpienie, niepokój nie są naszym celem, nie warto się na nich zatrzymywać.

 

Prośmy dobrego Boga, byśmy przez życie zgodne z duchem błogosławieństw ewangelicznych - zasłużyli na wieczną nagrodę.

Polecamy

Polecamy

Polecamy