Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 19

Wszystkich 209590

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ofiary nadużyć

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.02.2023

 

„Wy jesteście solą ziemi... Wy jesteście światłem świata” /Mt 5,13–16/

 

Wy jesteście światłem świataJezus daje zadanie swym uczniom, by byli solą ziemi i światłem świata. Sól oznacza dobre życie i służbę dla bliźnich, a światło oznacza prawdę głoszoną i wyznawaną — tak można interpretować dzisiejszą Ewangelię.

 

Świat potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Mamy być i światłem i solą, aby ludzie mogli poznać prawdę i umocnieni dobrem chwalili Boga.

 

W Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Ciałem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie. Prośmy Chrystusa by rozjaśniało w nas Jego światło, a życie nasze stało się solą dla ziemi.

Polecamy

Polecamy

Polecamy