Wszystkich 204250

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

III NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

22.01.2023

„Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. /Mt 4,12-23/

indeksW niedziele otwierające okres zwykły roku kościelnego przypatrujemy się pierwszym krokom stawianym przez Jezusa w rozpoczętym co dopiero życiu publicznym.

Wsłuchujemy się w słowa pierwszych pouczeń. „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Tymi słowami Jezus ogłasza swój życiowy program. „Nawrócić się”, w ujęciu Jezusa, to najpierw zmienić swój styl myślenia. Potem konsekwentnie zmienić swoje postępowanie.

Nawracajmy się zatem każdego dnia, aby Królestwo Niebieskie było dla nas otwarte