Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 11

Wszystkich 233076

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 2 - 8 KWIETNIA 2018

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

2 kwietnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przez całą Oktawę Wielkanocy zapraszamy na wieczorne Msze święte przygotowując się do Święta Bożego Miłosierdzia. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18:00. Zapraszamy.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia.

 • w czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,
 • spowiedź święta w piątek po południu od 17:00,
 • w pierwszy piątek zbierzemy ofiary na cele misyjne,
 • w pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej o 6:30,

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas drugich i trzecich gimnazjalnych oraz z klas 7 zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na godz. 18:00 do kościoła na comiesięczne duchowe przygotowanie do tego sakramentu.

 

5. Uroczyste przyjęcie do posługi lektora 2 chłopców z naszej parafii będzie w piątek o 18:00 w kościele św. Pawła w Bochni. Życzymy nowym lektorom odwagi w czytaniu słowa Bożego w naszym kościele.

 

6. Obowiązkowe spotkanie wszystkich Zespołów Synodalnych naszego dekanatu odbędzie się w sobotę o godz. 13:00 w dolnym kościele św. Pawła w Bochni.

 

7. Najbliższa niedziela będzie obchodzona z woli samego Chrystusa objawionej św. Faustynie jako Niedziela Miłosierdzia. Z tej okazji o godz. 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jest to również patronalne święto Caritas.

 

8. Róże Różańcowe zapraszamy w niedzielę na zmianę tajemnic po Mszy o 7:00.

 

9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na uczelnie katolickie. W następną niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnej Caritas.

                                                                                                                                                

10. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na Święta. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych mieszkańców Targowiska: Piwowar 278, Dziedzic 276, Krutnik 467, Dziedzic 335, Dziedzic 355, Korbut 277, Średniawa 394, Malarczyk 457, Włodek 438, Świętek 415.

 

11. Przed świętami zostały wymienione nowe klęczniki przy konfesjonałach, bo stare były zbyt krótkie i niewygodne. Bardzo dziękujemy P. Robertowi Skibie za wykonanie.

 

12. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy przygotowali nas do przeżycia świąt Wielkanocnych:

 • Pani Kościelnej i młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;
 • Ochotniczej Straży Pożarnej z Łężkowic za wartę honorową przy Grobie;
 • Panu Organiście za upiększenie liturgii śpiewem;
 • Grupom Parafialnym za prowadzenie modlitw i nabożeństw: Różom Różańcowym, Caritas parafialnej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i Młodzieży gimnazjalnej.
 • Członkiniom Caritas za rozprowadzenie baranków i pachalików oraz Pewnej Rodzinie z Łężkowic za złożoną ofiarę pieniężną na rzecz parafialnej Caritas.
 • Szczególne podziękowania należą się księdzu Krzysztofowi oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego;
 • Dziękujemy wszystkim za okazaną nam kapłanom i parafii życzliwość i życzenia świąteczne. Niech dobry Bóg każdemu wynagrodzi jego trud i obficie błogosławi!

13. Niech Zmartwychwstały Chrystus prowadzi nas na naszych codziennych drogach, pomaga zachować godność dzieci Bożych i umacnia swoim błogosławieństwem!

Polecamy

Polecamy

Polecamy