Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 54

Wszystkich 117075

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 03 - 10 STYCZNIA 2021

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

3 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 11:00, 14:00 (dodatkowa Msza) i 16:00.

 

2. W dni powszednie tego tygodnia Msze święte tylko wieczorem o 17:00 z wyjątkiem 6 stycznia i soboty.

 

3. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00, 14:00 (dodatkowa Msza) i 16:00. W czasie Mszy o 14:00 do naszego kościoła przybędą Trzej Królowie i złożą Jezusowi dary. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej w Targowisku. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które będą rozprowadzane przez parafialny Caritas. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

 

4. Z powodów pandemicznych nie odbędzie się w tym roku tradycyjny pochód Trzech Króli w Targowisku.

 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00, 14:00 (dodatkowa Msza) i 16:00.

 

6. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, że tak wielu Parafian z Książnic uczestniczyło we Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu. W najbliższym tygodniu na Msze święte kolędowe ze specjalnym błogosławieństwem rodzin chcemy zaprosić kolejnych Parafian według następującego porządku:

W intencji mieszkańców ŁĘŻKOWIC: Lewa strona od kościoła (od rodziny Mętel do rodziny Białobrzeskich)- w poniedziałek (4 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców ŁĘŻKOWIC: Prawa strona od kościoła (od rodziny Marek do rodziny Świętek)we wtorek (5 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Od kościoła, Kolonia, Nowohucka i domy k/Grodkowic- w czwartek (7 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Ul. Szkolna w całości oraz domy k/kawiarni do IHR- w piątek (8 stycznia) o godz. 17:00.

Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wody, którą poświęcimy, a po powrocie do domów ojciec rodziny lub ktoś z dorosłych pokropi mieszkanie po krótkiej modlitwie odmówionej wspólnie z domownikami przed krzyżem lub obrazem.

 

7. Dziękujemy Parafianom z Książnic za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Książnic: Pijanowski 104, Piwowar 103, Smaga 87, Pączek 96, Kożuch 227, Zagól 14, Kwiatek 16, Kwiatek 210, Korbut 156, Pilch 199.

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na cele diecezjalne oraz złożone w Nowy Rok na cele wyznaczone przez biskupa ordynariusza. Dziękujemy również za ofiary na Fundusz Obrony Życia z Pasterki: 560 zł.; za ofiary złożone na różne projekty misyjne do puszek w drugi dzień Świąt w kwocie: 3.100 zł. oraz za ofiary z niedzieli inwestycyjnej na zakończone remonty: 2.820 zł. Dziękujemy Pani Kindze oraz grupom kolędników misyjnych z DSM za animację misyjną w kościele zamiast tradycyjnej kolędy w domach.

 

9. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom i nie tylko, za ofiary złożone za posługę Pani Kościelnej i Pana Organisty w roku 2020. Łącznie było to 336 rodzin (o 40 rodzin mniej niż w 2019 r.). Lista ofiarodawców z grudnia jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. W roku 2021 pozostajemy nadal przy tej samej formie i wysokości ofiar na służbę kościelną, jak w latach ubiegłych.

 

10. W związku z tym, że nie ma dziś zmiany tajemnic różańca, podajemy intencję ewangelizacyjną do rozważenia w styczniu dla Róż Żywego Różańca: Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

 

11. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Helenę Mikuła z Książnic, śp. Mieczysława Banacha z Łężkowic i śp. Wandę Trembecką z Siemianowic Śląskich. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

12. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego świętowania!

Polecamy

Polecamy

Polecamy