Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 163

Wszystkich 127420

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 15 - 22 LISTOPADA 2020

33 Niedziela Zwykła

                                                                 15 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• we wtorek - św. Elżbietę Węgierską, zak.

• w środę - bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męcz.,

• w piątek - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

• w sobotę - Ofiarowanie NMP.

 

2. W środę zapraszamy na Mszę świętą z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3. W następną niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy w Kościele rok liturgiczny. Jest to także patronalny dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim lektorom i ministrantom naszej parafii życzymy obfitości łask w służbie Bogu i Kościołowi.

 

4.Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę na godz. 7:00 zapraszamy Parafian z Książnic: Wiej 56, Migdał 56, Filipek 124, Grzesik 111, Nosek 108, Pilch 128, Lisowski 66, Dudziak 51, Smaga 183, Klejdysz 193.

 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, ofiary z ubiegłej niedzieli do puszek na Kościół w Potrzebie w kwocie 380 zł. oraz za ofiarę na ogrzewanie z Targowiska: nr 402.Ofiary z tej i następnej niedzieli przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza. Ostatnie dwa rachunki za wrzesień i październik to prawie 6 tys. złotych. W listopadzie i grudniu spodziewamy się około 10 tys., bo wtedy kwiaty, stroiki i znicze z cmentarza wylądują w kontenerze. Z myślą o minimalnym zmniejszeniu kosztów wywozu zamieniliśmy małe kontenery na jeden duży i usilnie błagamy o nie przywożenie śmieci z naszych domów.

 

6. Zachęcamy do nabycia GN, życząc przyjemnej lektury świątecznej.

 

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Krystyna Gądek z Krakowa, której pogrzeb będzie w środę o 14:30. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

8. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy