Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 43

Wszystkich 110692

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Sztuczna inteligencja

Aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 25 PAŹDZIERNIKA - 01 LISTOPADA 2020

    30 Niedziela Zwykła

                                                            25 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W sobotę zakończymy Nabożeństwa Różańcowe. Przez cały tydzień będziemy się modlić o ustanie pandemii i o zdrowie dla wszystkich dotkniętych chorobą. W związku ze zmianą czasu, od jutra różaniec będzie o 16:30, natomiast Msze święte wieczorne o 17:00.

 

2. W przyszłą niedzielę (1 listopada) będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Po południu o godz. 14:00 i 16:00. Z racji obostrzeń oraz troski o nasze bezpieczeństwo nie będzie w tym roku tradycyjnej procesji z kościoła na cmentarz. Wszystkich bliskich zmarłych będziemy polecać w modlitwie różańcowej bezpośrednio po Mszy o 14:00 w naszym kościele. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza oraz na prace planowane w środku kaplicy cmentarnej.

 

3. Okolicznościowa spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w czwartek i piątek od godz. 16:00.

 

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym parafialnym cmentarzu lektorzy i ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

5. Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Od 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Mszą świętą będziemy polecać zmarłych wypominanych odmawiając różaniec. Natomiast przez cały rok w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach rocznych przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00 odmawiając odpowiednio dziesiątek różańca i dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

6. Zmianę tajemnic różańca przenosimy na drugą niedzielę listopada.

 

8. Młodzież wraz z Dziewczęcą Służbą Maryjną dziś po Mszach świętych oraz od środy do końca tygodnia będzie rozprowadzać znicze przy cmentarzu. Zachęcamy do nabycia, by wesprzeć wydatki związane z funkcjonowaniem naszych grup parafialnych i salki młodzieżowej.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła i otoczenia na Wszystkich Świętych oraz za wywiezienie liści. Na przyszłą sobotę prosimy na godz. 7:00 kolejnych Parafian: Cempa 238, Chojnacki 405, Denisiuk 255, Migdał 265, Chudecki 412, Chwastek 112, Czubak 46, Zawadzki 346, Wątorek 326.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę w całości przeznaczone na pokrycie kosztów prac wykonanych w kuchni i pokoju gościnnym na plebanii. Dziękujemy za ofiary do puszek na fundusz stypendialny z Dnia Papieskiego 1.000 zł.; za ofiary na misje z tacy z ubiegłej niedzieli 950 zł. oraz za środki zebrane tydzień temu dla rodziny Kawalec z Książnic na kwotę 3.602,50. Rodzina Kawalec prosiła o przekazanie słów wdzięczności za wsparcie pieniężne oraz wszelką pomoc naszych Parafian przy remoncie domu.

 

11. Zachęcamy do nabycia nowego nr GN oraz listopadowego Małego Gościa dla dzieci.

 

12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności długoletni proboszcz sąsiedniej parafii Chełm ks. kanonik Antoni Tworek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

13. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia pełnego zadumy nad ludzkim życiem oraz bezpiecznych wyjazdów i powrotów ze Wszystkich Świętych.

Polecamy

Polecamy

Polecamy