Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 18

Wszystkich 233083

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 LUTEGO - 4 MARCA 2018

2 Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny. Bardzo dziękujemy za wsparcie misjonarzy i misjonarek.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego.

  • w czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, 
  • spowiedź święta w piątek rano podczas Mszy świętej i po południu od 16:00,
  • w pierwszy piątek oddamy cześć Sercu Jezusa o 6:30 i 17:00 oraz zbierzemy ofiary na cele misyjne,
  • w pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi o 6:30,

3. W czwartek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Warto pamiętać o bohaterskich żołnierzach, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolnością.

 

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 i gimnazjalnych zapraszamy w tym miesiącu wyjątkowo w pierwszy piątek na Drogę Krzyżową i Mszę świętą o godz. 16:30. Prosimy też o obecność przynajmniej jednego z rodziców.

 

5. Panie z parafialnego Caritas zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej na plebanii.

 

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30, oraz w sobotę dla dzieci o godz. 9:00.

 

7. Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 15:00.

 

8. W przyszłą niedzielę Róże Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic po Mszy świętej o 7:00.

 

9. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie uczestniczyć we Mszy świętej w Kopalni Soli w Bochni o godz. 18:00. Zjazd do kopalni od 16:45. Na dzień dzisiejszy swój udział w tej Mszy świętej zgłosiły 103 osoby. Można się jeszcze zapisać dziś w zakrystii. Gdyby ktoś ze zgłoszonych nie miał środka transportu, prosimy to zgłosić w zakrystii i zorganizujemy busa o 16:00 spod kościoła.

 

10. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Gawlik  456, Toporowski 328, Jarecki 5, Kaczmarczyk 322, Kowal 483, Gądek 290, Łój 437, Łyszkowicz 152, Włodarczyk 30, Fortuna 378.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na ogrzewanie kościoła oraz salki dla dzieci i młodzieży w budynku gospodarczym.

 

12. Ogłoszenie społeczne: Rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Targowisku odbędzie się od 1 do 31 marca 2018 r. Zgłoszenia i wnioski do pobrania na stronie internetowej szkoły i przedszkola w Targowisku.

 

13. Na koniec zapraszamy do nabycia prasy katolickiej życząc przyjemnej lektury.

Polecamy

Polecamy

Polecamy