Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 2

Wszystkich 233024

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 18 - 25 LUTEGO 2018

1 Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

2. W czwartek w liturgii Kościoła Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

 

3. W tym tygodniu Msze święte w naszym kościele tylko wieczorem z wyjątkiem soboty.

 

4. Msza święta dla dzieci w tym miesiącu z racji ferii szkolnych będzie wyjątkowo w ostatnią niedzielę o 11:00. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

 

5. Informujemy Parafian, że w ramach Wielkiego Postu planujemy rekolekcje parafialne, w tym również rekolekcje dla dzieci i młodzieży od 4 niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 11 marca.

 

6. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku z przeznaczeniem na konkretne cele społeczne realizowane przez tą instytucję. Szczegóły na folderach, które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

 

7. Kustosz sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przesłał list na parafię, w którym zapewnia nas, że listy napisane przez dzieci w czasie rorat do św. Józefa są na ołtarzu w Kaplicy Cudownego Obrazu w Kaliszu i przez 3 miesiące intencje w nich zawarte są polecane przez wstawiennictwo św. Józefa. Cały list jest umieszczony w gablocie ogłoszeń.

 

8.Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Kmieć 291, Czubak 321, Kamiński 434, Dziedzic 349, Opaliński 100, Klasiński 493, Włodarczyk 350, Michalik 50, Balwierz 541, Gucwa 301.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie WSD w Tarnowie oraz w Środę Popielcową na dzieła charytatywne w diecezji i parafii. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na ogrzewanie naszego kościoła oraz salki dla dzieci i młodzieży w budynku gospodarczym, natomiast po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na fundusz misyjny "Ad gentes".

 

10. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej. Jest już marcowy nr Małego Gościa.

 

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jacenty Lech z Książnic. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

Polecamy

Polecamy

Polecamy