Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 19

Wszystkich 97900

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 13 - 20 PAŹDZIERNIKA 2019

28 Niedziela Zwykła

13 października 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dziś o 15:30 i w ciągu całego tygodnia o 17:30.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• we wtorek - św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła,

• w środę - św. Jadwigę Śląską,

• w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika,

• w piątek - Święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia i naszej kaplicy w Targowisku.

 

3. W najbliższą sobotę różaniec o 17:30 w kościele poprowadzi Dziewczęca Służba Maryjna, a każde rozważanie zostanie poprzedzone krótką scenką. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy.

 

4. Przyszła niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Misyjna. W tym dniu ofiarami na tacę wesprzemy misyjne dzieło Kościoła. Na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci, które po Mszy świętej pobłogosławimy.

 

5. Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę parafialną do Zakopanego, Bachledówki k/Zębu i Ludźmierza. W programie nawiedzenie Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, cmentarza na Pęksowych Brzysku oraz Sanktuarium MB Ludźmierskiej Gaździny Podhala. Wyjazd w sobotę 26 października o 6:30. Koszt 30 zł. od osoby. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

 

6. Wczoraj zakończyły się ostatnie prace przy układaniu kostki wokół kaplicy cmentarnej. Zdecydowaliśmy się na całkowitą wymianę kostki i poszerzenie chodnika, by ułatwić przejście dla konduktu pogrzebowego. Koszt wykonania to 7.300 zł. Łącznie całość prac przy alejkach to kwota 60.350 zł. Dzięki składkom inwestycyjnym oraz ofiarom indywidualnym udało się nam już pokryć 1/3 poniesionych kosztów. Z góry dziękujemy za zrozumienie wspólnych potrzeb. Cieszymy się, że nasz cmentarz robi się coraz piękniejszy. Naszym marzeniem jest, aby na 100-lecie kościoła pokryć kostką najdłuższą alejkę i wykonać nowy drewniany krzyż na jej końcu. Mamy też prośbę, aby nie wjeżdżać pojazdami na teren cmentarza bez wcześniejszego uzgodnienia z ks. proboszczem.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Kasprzyk 4, Czerwiński 15, Kasprzyk 242, Długosz 166, Seweryn 224, Maślany 2, Kaczor 123, Chwastek 3, Długosz 169, Ślęczek 113.  

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki oraz za ofiary dla ubogiej młodzieży składane z okazji Dnia Papieskiego do specjalnych puszek. Dziękujemy również za specjalną ofiarę na cmentarz z Książnic z nr 169. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii są kalendarze rolników i kalendarze ścienne.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Antonina Klasińska z Targowiska. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

10. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i owocnego całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy