Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 77

Wszystkich 77803

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 06 - 13 PAŹDZIERNIKA 2019

27 Niedziela Zwykła

6 października 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są codziennie o 17:30, natomiast w niedziele 0 15:30. Dla tych, którzy nie mogą zostać na Mszy świętej podczas nabożeństwa różańcowego jest udzielana Komunia święta.

 

2. W ramach Wielkiego Odpustu w Sanktuarium w Bochni nasza parafia jest zaproszona w najbliższy wtorek na Mszę świętą o godz. 17:00. Wyjście piesze z pielgrzymką z trzech parafii: z Chełma, Gierczyc i Łężkowic będzie o godz. 14:00 spod kościoła w Chełmie. Serdecznie zapraszamy Parafian do pielgrzymowania razem z ks. Proboszczem.

 

3. W środę przypada na naszą parafię doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją o 15:00 do Mszy świętej wieczornej. Od godz. 15:00 zapraszamy szczególnie mieszkańców Łężkowic, od 16:00 mieszkańców Książnic, a od 17:00 parafian z Targowiska.

 

4. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w środę na różaniec i Mszę świętą o godz. 17:30, w ramach duchowego przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. W tym dniu dzieciom zostaną poświęcone różańce.

 

5. Uczniów klas VII uczących się w szkołach poza naszą parafią ks. Krzysztof zaprasza w czwartek po wieczornej Mszy świętej do salki.

 

6. Uczniów klas VIII z terenu naszej parafii zapraszamy w piątek na różaniec i Mszę świętą w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy też o obecność przynajmniej jednego rodzica.

 

7. Za tydzień w niedzielę w kolejny Dzień Papieski można będzie wesprzeć uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin składając ofiarę do specjalnych puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

                                                                           

8. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Rajca 239, Sroka 205, Długosz 241, Gaca 79, Filipek 186, Kowalski 76, Łach 153, Kadłuczka 188, Frydel 8, Martyka 6. Wiśniowski 240, Wnęk 202/2

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne, jak również za ofiary na służbę kościelną w miesiącu wrześniu. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy również za specjalną ofiarę na cmentarz z Książnic nr 237. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN. Są też Promyczki dla dzieci na październik.

 

10. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom, którzy pomogli nam w przygotowaniu Wizytacji Kanonicznej w kościele i w kaplicy w Targowisku oraz w podjęciu Ks. Biskupa Stanisława i kapłanów z całego Dekanatu w budynku plebanii. Bóg zapłać!

 

11. Od dzisiaj można nabyć kalendarz rolników na 2020 r. w wersji książkowej za 20 zł. oraz kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem i kalendarze misyjne po 5 zł.

 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Janusz Głowa z Targowiska. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

13. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli!

Polecamy

Polecamy

Polecamy