Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 20

Wszystkich 267948

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 25 SIERPNIA - 1 WRZEŚNIA 2019

21 Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tym tygodniu Msze święte w naszym kościele jeszcze według wakacyjnego porządku.

 

2. Jutro wypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza święta z uroczystości będzie tylko wieczorem o godz. 18:00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Królowej naszego Narodu serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę mimo, iż nie jest to święto obowiązkowe.

 

3. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00.

 

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• we wtorek - św. Moniki,

• w środę - św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła,

• w czwartek - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

5. W przyszłą niedzielę Msze święte w naszym kościele będą o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 oraz popołudniu o 16:00. W kaplicy w Targowisku Msza niedzielna w najbliższą sobotę wyjątkowo godz. 17:00! Po Mszy świętej o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

 

6. W związku z tym, że w przyszłą niedzielę 1 września wypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego pomodlimy się w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w czasie tej straszliwej wojny.

 

7. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Spowiadać będziemy w następną niedzielę pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

8. W najbliższą sobotę w Sobolowie rozpoczyna się Wizytacja Kanoniczna parafii Dekanatu Bochnia - Zachód przez Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. W naszej parafii odbędzie się ona 28 i 29 września br. (sobota i niedziela). Wcześniej będzie mieć miejsce wizytacja gospodarcza i kancelaryjna. W najbliższych tygodniach musimy przygotować się do tego wydarzenia.

 

9. Ponieważ dochodzą nas informacje o zaginięciu różnych rzeczy na cmentarzu, dlatego zwracamy się z prośbą o niepozostawianie przy grobach narzędzi oraz torebek i rzeczy osobistych, zwłaszcza podczas wynoszenia śmieci do kontenerów.

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Włodarczyk 353, Szewczyk 344, Wróbel 103, Włodarczyk 117, Marzec 179, Gil 55, Kowal 57, Stachowicz 16, Sobas 15, Świegoda 18.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na prace wykonywane na naszym cmentarzu parafialnym. Po niedzieli zakończy się układanie kostki od kaplicy do tylnego wejścia na cmentarz, zamontowano już ławeczki i wykonano instalację do odpływu wody. Podjęliśmy również decyzję o wykonaniu szerokiego chodnika łączącego dwie główne aleje cmentarne. Planujemy też rozebrać i na nowo ułożyć kostkę wokół kaplicy, by kiedyś docelowo wykonać alejkę od głównego wejścia do kaplicy. Wymagać to będzie dodatkowych kosztów, dlatego z góry dziękujemy za zrozumienie, tym bardziej, że jest to miejsce, które chętnie nawiedzamy i zależy nam na tym, aby było wizytówką naszej parafii. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego życząc przyjemnej lektury.

 

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy