Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Odtwarzacz

Teraz gramy:

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 21

Wszystkich 58191

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 19 - 26 MAJA 2019

5 Niedziela Wielkanocna

19 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Wczoraj nasz Rodak Łukasz Kuczaj z Targowiska przyjął Święcenia Diakonatu z rąk bpa Stanisława Salaterskiego w kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku. Życzymy diakonowi Łukaszowi owocnej posługi diakońskiej i zapewniamy o modlitwie przez najbliższy rok w przygotowaniu się do Święceń Kapłańskich w maju 2020 roku.

 

2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Pierwszą Komunię świętą dzieci z klas trzecich w czasie Mszy świętej o godz. 11:00. Bardzo prosimy, aby w nawie głównej kościoła zostawić miejsce dla rodzin i bliskich dzieci komunijnych. Wszystkie te dzieci oraz ich rodziców polecamy waszym modlitwom.

 

3. Spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią oraz ich rodzin będzie w sobotę o 10:00.

 

4. Próba spowiedzi oraz liturgii przed Pierwszą Komunią odbędzie się w środę po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.

 

5. Przypominamy o nabożeństwach majowych w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 

6. Informujemy Parafian, że w związku z planowanymi w przyszłym roku prymicjami naszego diakona Łukasza, które przypadają zazwyczaj w ostatnią niedzielę maja, uroczystość pierwszokomunijną musimy przenieść o tydzień wcześniej na niedzielę 24 maja 2020 r.

 

7. Ks. Proboszcz wraz z przewodnikiem organizują wycieczkę górską w Beskidzie Sądeckim z Krynicy do Rytra w sobotę 1 czerwca. Zapraszamy młodzież oraz chętnych na kolejne wspólne wędrowanie Pasmem Jaworzyny Krynickiej. Koszt wycieczki 40 zł. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na następną niedzielę przygotowaniem kościoła i otoczenia wokół zajmą się rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

9. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki parafialne. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na nowe stoły i krzesła do jadalni. Zachęcamy do nabycia GN oraz czerwcowego Małego G. dla dzieci.

 

10. Przypominamy, że jeszcze do wtorku rana można przywozić elektrośmieci i składać je za starą plebanią.

 

11. Parafia w Chełmie organizuje rekolekcje dla małżeństw i nie tylko w dniach 7, 8, 9 czerwca 2019 r. Temat wiodący to: Siedem zasad budowania jedności w małżeństwie. Szczegółowy program na afiszu w gablocie ogłoszeń. Organizatorzy proszą zainteresowanych o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

12. Ogłoszenie społeczne: SP w Grodkowicach organizuje zbiórkę makulatury w dn. 21 - 24 maja do kontenera przy szkole, a akcja ma być wsparciem dla mieszkańców Wenezueli.

 

13. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy