Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

OGŁOSZENIA: 12 - 19 MAJA 2019

4 Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

• we wtorek - święto św. Macieja Apostola,

• w czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, męcz., patrona naszego bpa Andrzeja.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Naszą prośbę kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, bo tylko garstka uczestniczy w majówkach w kościele.

4. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę świętą z majówką o 18:00, a po Mszy próba liturgii pierwszokomunijnej.

5. W najbliższą sobotę (18 maja) nasz rodak alumn V roku WSD w Tarnowie - Łukasz Kuczaj pochodzący z Targowiska, przyjmie Święcenia Diakonatu w kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku w czasie Mszy świętej sprawowanej przez Ks. Biskupa o godz. 10:00. Osobę kleryka Łukasza i wszystkich kandydatów do Diakonatu polecamy Waszym modlitwom, zwłaszcza podczas tygodniowych rekolekcji przed przyjęciem święceń, które odbędą się w Błoniu pod Tarnowem.

6. W sobotę wieczorem nowo wyświęcony diakon Łukasz odprawi nabożeństwo majowe bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej w naszym kościele o 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy maryjnej.

7. Wszystkie dzieci zapraszamy na swoją Mszę świętą z kazaniem w przyszłą niedzielę na godz. 11:00.

8. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Pro Missio" oraz Firma Green Office Ecologic organizują po raz kolejny akcję zbiórki elektrośmieci, której celem jest wsparcie konkretnych projektów misyjnych, tym razem na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Kamerunie. Zbiórka ma być przeprowadzona najpóźniej do wtorku 21 maja. Bardzo prosimy o przywóz zużytego sprzętu RTV i AGD i składowanie go na trawie za starą plebanią.

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Pasiut 523, Marzec 389, Tokarz, Miśkiewicz 379, Piwowar 509, Piwowar 381, Ruchlewicz 424, Olender 425, Tyka 376, Duch 409, Smulski 402, Moryc 462.

10. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie WSD w Tarnowie. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN życząc przyjemnej lektury świątecznej.

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Eugeniusza Strojka z Krakowa. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

12. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli!