Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.

OGŁOSZENIA: 14 - 21 KWIETNIA 2019

Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019 r.

1. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu roku kościelnego. Ich przeżywanie świadczy o naszej wierze i jedności wspólnoty parafialnej.

2. Przez Wielki Tydzień kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych można przyjść o każdej porze. W poniedziałek i wtorek z racji spowiedzi w dekanacie Msza święta będzie tylko rano o 6:30.

3. PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO:

WIELKI CZWARTEK to dzień ustanowienia: Eucharystii i Kapłaństwa. Po południu kończy się Wielki Post i rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE Mszą Wieczerzy Pańskiej o 18:00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22:00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ to dzień wspomnienia śmierci Syna Bożego. W tym dniu nie sprawuje się Mszy świętej. Adoracja rozpocznie się o godz. 8:00 i przebiegać będzie według porządku umieszczonego w gablocie ogłoszeń, na drzwiach kościoła i na stronie internetowej. O godz. 15:00 będzie ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa, a po niej Koronka w ramach nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. Wszystkie dzieci zapraszamy na adorację o godz. 16:00, którą poprowadzi DSM. Natomiast Róże Różańcowe i Caritas prosimy o poprowadzenie adoracji w wyznaczonych godzinach. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Nie do pogodzenia z duchem Wielkiego Piątku jest spożywanie alkoholu.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ z adoracją krzyża i Komunią świętą rozpocznie się o 18:00. Jej ostatnią częścią będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 23:00. Bezpośrednio po liturgii śpiew Gorzkich Żali. Na godz. 22:00 zapraszamy młodzież naszej parafii. Ofiary zbierane przy adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie zabytków w Ziemi Świętej. Dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek jako jałmużnę wielkopostną mogą je składać w piątek i sobotę obok krzyża. Na dzień Wielkiego Piątku pamiętajmy o przystrojeniu krzyży przydrożnych i domowych. Strażaków prosimy o wartę honorową przy Grobie.

W WIELKĄ SOBOTĘ Kościół trwa przy grobie Pańskim. Adorację rozpoczniemy o godz. 8:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 8:00 do 13:00 co godzinę; przy szkole w Książnicach o 11:00; w kaplicy w Targowisku o 12:00. Przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła będzie od 15:30 do 17:00. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny o 19:30.

UROCZYSTA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ, którą Kościół rozpoczyna świętowanie ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO będzie w naszym kościele o godz. 20:00. Obrzędy rozpoczniemy Liturgią Światła (proszę przynieść do kościoła paschalik lub inną świecę). Dopełnieniem Uroczystości Zmartwychwstania będzie Msza rezurekcyjna z procesją, która trzykrotnie okrąży kościół. Bardzo prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję.

4. W przyszłą NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ porządek nabożeństw bez zmian.

5. Domową liturgią Zmartwychwstania jest posiłek wielkanocny, który powinien być spożywany wspólnie przez całą rodzinę. Po zapaleniu paschalika i słowach Światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki, należy przeczytać fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu, pomodlić się za zmarłych i złożyć sobie życzenia, dzieląc się poświęconym jajkiem.

6. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, KUCZAJ Łukasz, ur. 27 kwietnia 1995 r. w Krakowie, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 18 maja 2019 r. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na WSD w Tarnowie. W przyszłą niedzielę świąteczną ofiary przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła za ostatnie zimowe miesiące.

8. Składamy serdeczne podziękowanie 3 osobom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W Wielką Sobotę na godz. 15:30 bardzo prosimy kolejnych mieszkańców Targowiska: Gawlik 456, Toporowski 328, Jarecki 5, Kaczmarczyk 322, Kowal 483, Gądek 290, Łój 437, Łyszkowicz 152, Włodarczyk 30, Fortuna 378.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest świąteczny nr GN oraz majowy Mały GN, a w nim płyta CD ze znanymi piosenkami ARKI NOEGO w nowym wydaniu i nowe, nieznane utwory.

10. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć stroiki świąteczne przygotowane przez dziewczęta z DSM.

11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia!

TRIDUUM PASCHALNE 2019

PORZĄDEK MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW

W ŁĘŻKOWICACH

WIELKI CZWARTEK – 18 kwietnia