Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.

OGŁOSZENIA: 7 - 14 KWIETNIA 2019

5 Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019 r.

1. W ostatnią środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Przy tej okazji chcemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam te rekolekcje zorganizować. Dziękujemy P. Kindze z DSM za ubogacenie śpiewem spotkań dla dzieci ze szkół. Dziękujemy również P. Tomaszowi Jasińskiemu za przewóz dzieci na rekolekcje z Książnic i Targowiska. Bóg zapłać!

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach: dziś gorzkie żale o 15:00, Droga Krzyżowa w piątek o 17:30, oraz dla dzieci w sobotę o 9:00.

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

4. Spotkanie formacyjne przed zbliżającym się bierzmowaniem dla uczniów klas VIII i 3 klas gimnazjalnych będzie w piątek o 17:30 w kościele. Bardzo prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica kandydatów.

5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla młodych odbędzie się wokół kościoła po parkingu, a zakończenie w kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w plenerze na godz. 19:00.

6. Chorych z posługą sakramentalną na święta odwiedzimy w najbliższą sobotę: ks. Proboszcz w Książnicach i Łężkowicach od godz. 8:00, ks. Krzysztof w Targowisku od godz. 10:00. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii oraz o przyjazd po księży.

7. W przyszłą Niedzielę Palmową na Mszach świętych dopołudniowych będzie poświęcenie palm. Na Mszę świętą o 11:00 zapraszamy tradycyjnie wszystkie dzieci z osobiście wykonanymi palmami, które wezmą udział w konkursie. Liturgię rozpoczniemy 5 minut wcześniej na zewnątrz kościoła i wejdziemy procesyjnie z palmami do środka.

8. Od wczoraj mamy w parafii 9 nowych lektorów. Gratulujemy tym chłopcom i ich rodzicom przyjęcia posługi i życzymy odwagi w przekazywaniu Bożego słowa w liturgii.

9. Dziewczęta z DSM własnoręcznie wykonały stroiki świąteczne, które w przyszłą niedzielę będzie można nabyć po każdej Mszy świętej, a dochód uzyskany z tej akcji zostanie przeznaczony na bieżącą działalność DSM.

10. W związku z pielgrzymką do Lwowa przypominamy, że do wtorku 7 kwietnia należy wpłacić I ratę w wysokości 200 zł. i podać datę urodzenia w celu podpisania umowy z Biurem Pielgrzymkowym.

11. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych mieszkańców Targowiska: Kmieć 291, Czubak 321, Kamiński 434, Dziedzic 349, Opaliński 100, Klasiński 493, Włodarczyk 350, Michalik 50, Balwierz 541, Gucwa 301.

12. Wyrażamy wdzięczność za ofiary w marcu na służbę kościelną. Lista ofiarodawców jest wywieszona w gablocie ogłoszeń.

13. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę wysyłane na cele diecezjalne oraz za pewną anonimową ofiarę na inwestycje oraz ofiarę na salkę młodzieżową, natomiast ofiary z przyszłej Niedzieli Palmowej będą przeznaczone na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się płyta z filmem "Ignacy Loyola" - żołnierz, grzesznik, święty.

14. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Woźniak z Bochni. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

15. Na cały tydzień naszych obowiązków niech nas umocni Boże błogosławieństwo.