Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.

OGŁOSZENIA: 17 - 24 MARCA 2019

2 Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

1. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny. Bardzo dziękujemy za wsparcie misjonarzy i misjonarek.

2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Solenizantom życzymy obfitych łask Bożych i opieki swojego świętego Patrona.

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

4. Panie z parafialnego oddziału Caritas zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy świętej na plebanii.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30, oraz w sobotę dla dzieci o godz. 9:00.

6. Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 15:00. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. Bogdan Florek, nowy Proboszcz z Gierczyc.

7. W najbliższy piątek odbędzie się Droga Krzyżowa z Chełmu do kościoła św. Pawła w Bochni. Początek o 18:30. Organizatorzy zapraszają chętnych, szczególnie młodzież.

8. Caritas parafialna od następnej niedzieli będzie rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara 5 zł. jaką przy tej okazji złożymy będzie przeznaczona na pomoc dla ludzi biednych i potrzebujących w diecezji i parafii.

9. W ostatnim tygodniu z niedzieli na poniedziałek, kiedy szalejąca wichura dała się we znaki także mieszkańcom naszej parafii, jedna z lip przy wejściu na cmentarz naruszona przez wiatr w ubiegłym roku, złamała się i spadła na drogę gminną. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zwracamy się też z prośbą o uporządkowanie grobów i przejść między grobami oraz wyrzucenie do kontenerów rozbitych zniczy.

10. Informujemy Parafian, że na razie nie przyjmujemy intencji Mszy świętych na następny rok. Prosimy pytać najwcześniej po Wielkanocy.

11. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz uporządkowanie terenu wokół kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Kołos 171, Chyl 11, Marzec 220, Ślęczek 380, Ślęczek 535, Stokłosa 32, Gądek 20, Kluza 187, Korbut 157, Słodki 206.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Na koniec zapraszamy do nabycia GN oraz kwietniowego Małego Gościa dla dzieci życząc przyjemnej lektury.

13. Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim naszym Parafianom obficie błogosławi!