Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 16

Wszystkich 233081

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 14 - 21 STYCZNIA 2018

 

 

2 Niedziela Zwykła

14 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniach 18-25 stycznia 2018 r. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach o tej ważnej sprawie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w środę - św. Antoniego, opata. Po Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

• w piątek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

 

3. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 9:00 w salce za kościołem.

 

4. Spotkanie opłatkowe dla członkiń parafialnego Caritas oraz Zelatorów Róż Różańcowych przy naszej parafii odbędzie się w sobotę o godz. 18:00 w budynku plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 16:00 na plebanii.

 

6. W następną trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy dzieci na swoją Mszę świętą o godz. 11:00.

 

7. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Gdyby ktoś z racji wcześniejszej nieobecności w domu chciał zaprosić księdza po kolędzie, to prosimy to zgłosić dziś po Mszach świętych w zakrystii!

 

8. W ostatni piątek w kontenerach na śmieci znalazły się foteliki dziecięce, chodziki oraz grzejniki i zużyty sprzęt RTV. Raz jeszcze apelujemy o opamiętanie do sumień tych, którzy w dalszym ciągu nie wiedzą, czemu mają służyć pojemniki wystawione obok cmentarza. 

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Manowita 448, Manowita 337, Karnia 340, Jania 327, Trzepla 373, Dobrowolska 146, Dziki 154, Świętek 190, Konieczny 208, Fasuga 186.  

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz styczniowe numery Promyczka Dobra oraz Małego Promyczka dla dzieci. W tym ostatnim mamy dodatek z kalendarzem i naklejkami dla dzieci oraz warto zapoznać się z ciekawą legendą o czwartym mędrcu.

 

11. Ogłoszenie społeczne: W związku z nałożonymi obowiązkami na Jednostki samorządu terytorialnego, Wójt Gminy Kłaj zwraca się z prośbą do mieszkańców o wypełnienie ankiet w zakresie ogrzewania budynków, posiadanych wyrobów zawierających azbest, zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne i przydomowych oczyszczalni ścieków, które to ankiety będą rozprowadzane m.in. w szkołach oraz przedszkolach na terenie gminy.

 

12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. 

 

Program Wizyty Duszpasterskiej

15 – 18 stycznia 2018 r.

 

Poniedziałek

15 stycznia

15:00

 

KSIĄŻNICE - od Raby w stronę szkoły (od rodziny Janik nr 22 do rodziny Kowalskich nr 76)

Wtorek

16 stycznia

14:30

KSIĄŻNICE - Ukraina (od rodziny Kotaba nr 138 do rodziny Wiej nr 144)

14:30

KSIĄŻNICE - Ukraina (od rodziny Beksińskich nr 215 do rodziny Pilch nr 44)

Środa

17 stycznia

14:30

 

KSIĄŻNICE - k/ochronki (od rodziny Białas nr 121 do rodziny Leśniak nr 49)

Czwartek

18 stycznia

14:30

KSIĄŻNICE - w stronę kościoła (od rodziny Jajkowicz nr 157 do rodziny Paruch nr 201)

14:30

 

ŁĘŻKOWICE - Kolonia i k/dworu (od rodziny Słodkich nr 5 do rodziny Marek nr 17)

Piątek

19 stycz.

15:00

KOLĘDA na życzenie (zgłoszenia w zakrystii)

Polecamy

Polecamy

Polecamy