Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 15

Wszystkich 233080

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 16 - 23 WRZEŚNIA 2018

24 Niedziela Zwykła

16 września 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

• we wtorek - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży,

• w piątek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

3. Dzieci z klas trzecich ze Szkół Podstawowych w Targowisku i Książnicach oraz z terenu naszej parafii a uczęszczające do innych szkół zapraszamy wraz z rodzicami do kościoła w środę 19 września na godz. 18:00 na Mszę świętą z nowenną, a po Mszy spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

 

4. Uczniów klas VIII oraz III klas gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w piątek 21 września na Mszę świętą o godz. 18:00, podczas której będzie uroczyste złożenie deklaracji i wpisanie na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Deklaracje do wypełnienia można jeszcze dziś zabrać po Mszach świętych z zakrystii. Informujemy również, że uczniowie klas VII rozpoczną tegoroczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania w pierwszy piątek października. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

 

5. Kandydatów na ministrantów z Książnic i Łężkowic zapraszamy w sobotę do salki na godz. 9:00, natomiast z Targowiska do kaplicy również na godz. 9:00. Prosimy rodziców o przypomnienie chłopcom o tych spotkaniach.

 

6. Spotkanie DSM będzie w sobotę w salce o godz. 10:00. Mile widziane nowe kandydatki do włączenia się w służbę maryjną.

 

7. W najbliższą sobotę 22 września Msza święta w Targowisku będzie wyjątkowo godzinę wcześniej, czyli o 17:00!

 

8. Informujemy, że kancelaria parafialna czynna jest codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt po Mszy świętej wieczornej. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu można dzwonić o każdej porze. W sprawach małżeńskich prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Książnic: Nykaza 80, Kuk 80, Długosz 140, Burdak 50, Górka 95, Smaga 10, Kasprzyk 212, Okrasiński 211, Szymoniak 118, Seweryn 43.      

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, natomiast po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej życząc przyjemnej lektury świątecznej.

 

12. Naszym Drogim Parafianom, a zwłaszcza solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do świątyni, by uczcić swoich świętych patronów.

Polecamy

Polecamy

Polecamy