Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 29

Wszystkich 259532

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 1 - 8 LIPCA 2018

13 Niedziela Zwykła

1 lipca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze święte niedzielne w naszym kościele parafialnym będą o godz. 7:00, 10:00 oraz popołudniu o 18:00. Natomiast w kaplicy w Targowisku Msza niedzielna w sobotę o godz. 18:00.

 

2. W liturgii tego tygodnia:

• w poniedziałek - Święto NMP Tuchowskiej. Szczegółowy program tygodniowego Wielkiego Odpustu Tuchowskiego jest w gablocie ogłoszeń,

• we wtorek - Święto Tomasza Apostoła,

• w piątek - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

3. W środę zapraszamy na Mszę święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00.

 

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowa spowiedź będzie w piątek od godz. 17:00, a po niej Msza święta. Mimo wakacji zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej za grzechy. W tym dniu tradycyjnie wspieramy misje i misjonarzy. Nie będzie w piątek odwiedzin chorych w domach.

 

5. Bóg zapłać Róży MB Nieustającej Pomocy z Targowiska (Zelator - Stanisława Świętek) za poprowadzenie modlitwy różańcowej w czerwcu. O poprowadzenie różańca w każdą środę w lipcu bardzo prosimy Różę św. Aniołów Stróżów z Książnic (Zelator - Kazimiera Kowalska).

 

6. Rodzina Radia Maryja z Bochni zaprasza na Pielgrzymkę na Jasną Górę w przyszłą niedzielę 8 lipca. Wyjazd o godz. 6:00 z parkingu przy sklepie Floris (plac Pułaskiego). Informacja i zapisy pod nr tel. 783-954-234 umieszczonym w gablocie ogłoszeń.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Jawień 6, Wywiał 413, Mordarski 70, Wnęk 403, Zięba 77, Chudecki 96, Chudecki 96A, Borycz 84, Konstanty 284, Radziszewski 28.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za ofiary na służbę kościelną w miesiącu czerwcu. Lista ofiarodawców jest wywieszona w gablocie. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej życząc przyjemnej lektury świątecznej.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Władysław Gądek z Targowiska. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia i z racji pierwszej niedzieli uwielbimy Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie!

Polecamy

Polecamy

Polecamy